2017

ZADUSZKI POETYCKIE

Listopad to miesiąc szczególny w naszej kulturze, dlugie, chłodne wieczory sprzyjają refleksjom na tematy ważne a tak bliskie każdemu z nas, o życiu, śmierci, o tym co po drugiej stronie. Właśnie temu służą „Zaduszki poetyckie” wpisane już na stałe w kalendarz kulturalny Grabowca.


ZŁOTE GODY

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało w tym roku 14 par z gminy Grabowiec. Msza Święta Dziękczynna odbyła się w Kościele Parafialnym 19 października 2017 roku o godzinie 13.00.


WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu zorganizował w październiku wycieczkę dla Seniorów do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wzięły w niej udział 23 osoby a przejazd opłacił GOK. Uczestnicy nie ponieśli również kosztów...


WARSZTATY "OBRAZ MIXMEDIA"

Kolejne warsztaty artystyczne sponsorowane przez LGD „Ziemia zamojska” odbyły się w naszym ośrodku 10 października. Pani Joanna instruktorka warsztatów przedstawiła nową technikę, w której bazą są preparaty utwardzające Powertex.


III ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

III Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z festynem charytatywnym, z którego dochód (8850)został przeznaczony na rehabilitację Marcina Szumiło odbyło się 24 września 2017 roku na grabowieckich błoniach.


78. ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR

Po raz 78 obchodziliśmy rocznice napaści sowieckiej na Polskę, a także rocznice mordu polskich oficerów ze szpitala polowego w Grabowcu. O tym wydarzeniu prof. Zin powiedział kiedyś „Mały Katyń”.


NARODOWE CZYTANIE

Akcja „Narodowe Czytanie” została zapoczątkowana przez Prezydenta RP w 2012 r.  W bieżącym roku w drodze głosowania „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017.DOŻYNKI GMINNE

W minioną niedzielę, 20 sierpnia b.r. odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Grabowcu. Od kilku lat centralnym miejscem uroczystości, są błonia pod Grabowiec Górą.


PIKNIK W SKOMOROCHACH MAŁYCH

Działo się w Skomorochach! Po raz drugi, przy remizie OSP w Skomorochach Małych odbył się Piknik Rodzinny. Niedzielne świętowanie, 23 lipca rozpoczęła Msza Święta, którą celebrował proboszcz grabowieckiej parafii