« Wróć

O projekcie

MINI STUDIO ORANGE 2014

Pod koniec listopada 2014 roku przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowcu (D. Kordyś, K. Chilweicz) został złożony wniosek do Fundacji Orange o dofinansowanie projektu „Muzyczne Studio Orange” w ramach programu grantowego „Pracownie Orange” na II półrocze 2014 roku.

Projekt polegał na utworzeniu mini studia nagrań, w którym młodzież uczestnicząca w zajęciach muzycznych i informatycznych organizowanych również w Pracowni Orange działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu, będzie się uczyć cyfrowego zapisu dźwięku. Prowadzone będy warsztaty, w trakcie których młodzież przygotowywała oraz rejestrowała materiał audio.

Celem projektu było zaspokojenie zainteresowań młodego pokolenia fanów nowych technologii, mediów oraz muzyki, umożliwienie młodym mieszkańcom małych miejscowości dostępu do nowoczesnych technik. Młodzież poprzez udział w projekcie nabębyła umiejętności pracy w zespole, sztuki aranżacji i cyfrowego zapisu dźwięku.

ZOBACZ TEŻ:


STUDIO G-SOUND 2016

Ponieważ w miarę działalności "Mini studia Orange" zainteresowanie rosło, postanowiliśmy rozszerzyć działalność. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Zamościu i Urzędu Gminy w Grabowcu, budowa studia dobiegła końca. Prace rozpoczęły się 23 września i trwały do 21 listopada. Całość wykonali pracownicy GOK (K. Chilewicz, D. Kordyś oraz K. Sawicka – grafika).

Studio ma komercyjny charakter pracy. Szczegóły znajdują się w regulaminie oraz w ofercie studia.

ZOBACZ TEŻ:


ZESPOŁY DZIAŁĄJĄCE PRZY STUDIO: